Nowy projekt RemediuM: poradnik naukowy

StartAktualnościNowy projekt RemediuM: pora...

Nowy projekt RemediuM: poradnik naukowy

11.08.2013

Przewodnik
Przewodnik
RemediuM wraz ze Studenckim Towarzystwem Naukowym GUMed rozpoczęło nowy projekt zatytułowany “Poradnik naukowy GUMed”. Jeśli chcesz wiedzieć jak stawiać pierwsze kroki w nauce, jak zabrać się za prowadzenie badania naukowo, przebrnąć przez statystykę, a wreszcie jak opublikować swoją pracę, to ten poradnik będzie idealnie dla Ciebie! Poradnik będzie tworzony przez profesjonalistów. Swój udział we współtworzeniu poradnika zapowiedziało już kilku profesorów z naszej Uczelni! Przeczytaj list wstępny.

Szanowni Państwo,

Historie wybitnych odkryć naukowych bywają gotowym tematem dla opowieści. Stanowią świadectwo zmagań ludzi z przeciwnościami losu, są niewyczerpanym źródłem nowych idei i nietuzinkowych pomysłów. W dzisiejszych czasach dużą część społeczeństwa fascynuje szczególnie medycyna. Według powszechnej opinii, oprócz niewątpliwych korzyści praktycznych, pomaga ona odkryć pewną prawdę o samym człowieku.

Medycyna zadaje pytania: jaka jest naturalna historia rozwoju choroby? Czy każde leczenie jest jednakowo dobre, szczególnie w sytuacji, gdy nie ma wytycznych? Na czym polega wyższość jednego leku nad drugim, gdy zdawałoby się, oba mają ten sam mechanizm działania? Dla młodych osób to czasem wystarczający powód, aby samemu spróbować sił na polu badań naukowych. Bardzo wielu z nas pragnie zajmować się nauką. Niestety tylko nieliczny wiedzą, jak robić to prawidłowo. Studenci odczuwają potrzebę rzetelnej wiedzy i umiejętności prowadzenie badań naukowych.

Chcielibyśmy wyjść naprzeciwko tym potrzebom. Planujemy stworzyć poradnik naukowy adresowany do studentów naszej Uczelni. Skrypt ten byłby dostępny nieodpłatnie zarówno w formie drukowanej jak i elektronicznej. Zapraszamy Państwa – naszym zdaniem nie tylko najwybitniejszych, ale i najbardziej przyjaznych studentom naukowców Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego do wzięcia aktywnego udziału w tym projekcie. Publikacja ma mieć charakter profesjonalny; będziemy ubiegać się o nadanie numeru ISBN. Organizatorami są osoby z zespołu redakcyjnym RemediuM, pisma studentów GUMed oraz Studenckiego Towarzystwa Naukowego GUMed.

Mamy nadzieję, że również Państwo dostrzegacie sens edukacji naukowej studentów. Naszym zdaniem to właśnie Alma Mater powinna być miejscem, gdzie każdy student będzie mógł zdobyć pierwsze i najważniejsze szlify w działalności badawczej. Zapraszamy do poświęcenia chwili i przyjrzenia się projektowi poradnika, któremu poświęcono tą broszurę. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi krytyczne. Liczymy na owocną współpracę.